13 zlatých apoštolů

Nebezpečné pátrání po cisterciáckém pokladu v magické rudolfínské době. Skupina dobrodruhů od dvora Rudolfa II. se vydává na nebezpečné pátrání po pokladu. Můžete se tak setkat jak s alchymistou a mágem Johnem Deem a Edwardem Kelleyem, tak se známým vědcem té doby Tadeášem Hájkem z Hájku, nevlastní císařovou dcerou donou Karolínou nebo její matkou hraběnkou Stradovou. Poklad je nejen pečlivě uschován, ale je i ochraňován mocnou magií posledního opata. Týmy hráčů soutěží mezi sebou i s mocnými ochránci pokladu.


Charakteristika:

Dobrodružný příběh z rudolfínské doby (nebo doby krále Jiříka z Poděbrad) se celý odehrává v interiérech a exteriérech zajímavého historického objektu – hradu/zříceniny nebo kláštera. 

Při vlastní Hře se zapojí jednotlivé týmy do hledání pokladu, při kterém musí projít určitou „tajnou cestu“, která je nakonec přivede k vytouženému cíli. V rámci této cesty musí řešit různá tajemství a plnit rozličné úkoly, které vyplynou z komunikace s obyvateli tohoto podivného místa. Onu cestu musí projít každý tým nebo musí potřebné informace vyzískat od ostatních týmů, které je již předem získaly. Jakou strategii jednotlivé týmy zvolí a jaké budou postupně vznikat a zanikat koalice, záleží jen na samotných hráčích.

Objednat
koupit