Ovládněte mistrovství řeči, sebeprezentace

Jednu minutu. Tolik času máte obvykle na to, abyste udělali na okolí nějaký dojem. V prvních šedesáti vteřinách kontaktu o sobě můžete v myslích druhých namalovat ten nejlepší obraz anebo si taky zabouchnout dveře, jejichž další otevření vás bude stát hodně sil. Řeč je ve světě businessu a mezilidských kontaktů nesmírně mocný nástroj a kdo je jejím mistrem, má v dnešním světě výhodu. Obzvlášť v téhle době, kdy se karty rozdávají tak trochu znovu a u stolu příležitostí zůstávají ti nejpřipravenější.

Možná patříte mezi ty, kdo se při představě mluvení před lidmi ihned orosí a před každou takovou situací proklínáte osud, proč jste se nenarodili jako extroverti nebo proč nedisponujete aspoň hereckým talentem, kterým byste svou nejistotu zakryli. Anebo máte od introvertů daleko a jste mistry historek, ale pracovní prezentace a obchodní jednání nedopadají úplně tak, jak byste si přáli. V obou případech narážíte na limity, které vám brání v růstu. No a proto jsme tady. Abychom vás naučili skvěle komunikovat v každé situaci: od prvního podání ruky či vystoupení na pódium, až po složitou schůzku či prodej čehokoliv, co chcete prodat. Používáme k tomu deskovou hru NetWorker.

Desková hra NetWorker pod vedením kvalitního kouče znamená jedno – svoji řeč zlepšíte během krátké doby zážitkem, který není nuda a nebolí. 

Na koučinku s NetWorkerem dokážete natrénovat řeč takovým způsobem, že se v ní cítíte uvolněněji a jistěji, naučíte se reagovat na změny situace, námitky i otázky. V praxi to vypadá tak, že házíte kostkou, chodíte figurkou poli a odkrýváte témata a úkoly: v předem určeném čase představujete sami sebe či svou společnost, prezentujete produkt, ocitáte se na simulovaném obchodním jednání, v různých rolích, na různých místech, před různými klienty, několika odlišnými způsoby pracujete s fakty či emocemi. A jak herní kola plynou, náročnost zadání stoupá a společně s ní i vaše sebejistota, pocit lehkosti a radosti, schopnosti skvěle mluvit – až vás něco, co na začátku bolelo, začne bavit natolik, že se (možná poprvé v životě) budete těšit na reálnou situaci, do které to svoje nové já vložíte.

Tohle ovšem zdaleka není všechno. Totiž…

Pokud hrajete v týmu, Networker vás naučí, dávat si vzájemnou zpětnou vazbu a soustředit se na společný cíl. 

“Když jsem začal hrát NetWorker ve firmách, překvapilo mě, co to dělá se skupinou. Například obchodníci, kteří bývají už ze své podstaty často velmi soutěživí, tam najednou nejsou jen sami za sebe. Díky NetWorkeru si uvědomí, že prodej firmy je obrázek celého obchodního oddělení a dokážou, třeba i vůbec poprvé, spolupracovat. Jak je to možné? Ve hře pracujeme se zpětnou vazbou a s jejími pravidly, které klienti rovnou implementují – chci po nich, aby v ní byli včasní, konkrétní a konstruktivní. Takto se učí interně fungovat na nových, upřímných a otevřených, základech a vzájemně se podporovat. Pokud hrajeme NetWorker s různými lidmi z různých firem, je to trochu jiné – samozřejmě se učí mluvit, ale také naslouchat řeči někoho jiného. Vyhodnocují, co a jak řečník v tu chvíli říká, uvědomují si, jak by to šlo dělat líp,” vysvětluje Jan Bureš, spoluzakladatel naší společnosti GA.ME Europe, certifikovaný kouč business her a mistr ve vedení NetWorkeru.  

Jak to, že má NetWorker tak skvělé výsledky?

Celý trénink probíhá v bezpečném prostředí hry, což vám dává odvahu otevřít se a dělat pokroky. Každá nová karta, každý další úkol, vás vyhodí z komfortní zóny.

“To způsobí, že se v přítomném okamžiku propojí, co cítíte, říkáte a děláte. To slavné “tady a teď.“ No a v téhle autenticitě se dějí velké věci ve vás, ve vašich spoluhráčích i ve vašem vzájemném propojení. Během několikahodinové hry se lidé poznají lépe, než když spolu roky sedí v kanceláři,” říká první dáma a druhá spoluzakladatelka GA.ME Europe Helen Zubritska.

Jsou tři varianty, jak může školení s deskovou hrou NetWorker pod naším vedením probíhat:

  • 4 hodiny. Absolvujete trénink s NetWorkerem, do kterého je průběžně vkládána i teorie komunikace. Každý tým se potřebuje dozvědět něco jiného, je schopný vstřebat jiné množství rad a nových informací a s tím také vedoucí hry pracuje. 
  • 1 den.  Dopoledne máte školení v komunikaci a odpoledne trénink s deskovou hrou, kde si nové znalosti rovnou vyzkoušíte v praxi. 
  • 4 půldny v průběhu 4 měsíců. Hrajete pokaždé, teorii dostáváte po malých dávkách a také si nosíte domů úkoly, kterým se můžete během měsíce, tedy do další hry, věnovat. “Návyky člověka se nezmění za čtyři hodiny, je to dlouhodobý proces. Znám to z vlastní zkušenosti. Proto dávám klientům vždy doporučení, na co se mají v tom měsíci, kdy se nevidíme, soustředit,” upřesňuje Jan Bureš.

Každé NetWorker školení vám náš tým připraví na míru. Tak, abyste se zlepšovali v tom, co aktuálně nejvíce potřebujete. Abyste si hru, kterou právě rozehrává nový svět, užívali, byli v ní úspěšní a měli ji co nejpevněji ve svých rukou.

Jan Bureš